Elektrisüsteemi diagnostika

Juhul kui autol esineb elektriline rike või kui süttib hoiatav märgutuli – pöörduge meie töökotta. Anname endast parima, et tuvastada ja parandada probleem kiiresti.

Auto elektrisüsteem on keerukas süsteem, mis tagab muuhulgas sõiduki starteri, süüte, valgustuse, kütusepumba funktsioneerimise. Auto mõõteseadmete korrasolek sõltub elektrisüsteemi töövõimest.

Omamata praktilist kogemust ja spetsiaalset varustust ja seadmeid on väga raske ja ajamahukas määrata elektrisüsteemi riket. Elektrisüsteemi veatuvastus ja parandamine on palju raskem, kui katkise hõõglambi või läbipõlenud kaitsme vahetamine. Elektroonilised komponendid suhtlevad omavahel ja vahel ei saa need teise komponendita toimida. Seega võib ühe komponendi rike häirida või isegi takistada kogu elektrisüsteemi tööd.

Kui avastate rikke auto elektrisüsteemis, tuleks sellega tegeleda esimesel võimalusel, et mitte jääda teele või veelgi hullem sattuda liiklusõnnetusse. Elektrisüsteemiga seotud vigade puhul võib iga hetk tekkida häire auto juhtimisel, sest auto kõikide süsteemide töö on omavahel seotud. Üldistatult võib öelda, et vea kiire parandamine on oluliselt lihtsam ja odavam, kui elektritööde edasi lükkamisel tulevikus. 

Akukontroll

Kas teil on aimu, mis seisus te autoaku on? Enamik juhte ei mõtle sellele enne, kui nende auto jääb seisma või kui auto ei käivitu. Kuid kui kontrollite akut regulaarselt meie töökojas, saame selle vajadusel õigeaegselt välja vahetada.

Ilma jahenedes näete ja kuulete: streikivad starterid ja hommikul maja ette jäänud autosid. Tavaliselt on põhjuseks nõrk aku, sest madalal temperatuuril aeglustuvad keemilised reaktsioonid ja mootori hõõrdetakistus suureneb.

Madal temperatuur on halb uudis käivitusakudele – eriti siis, kui ka generaator ei tööta hästi. Nagu sellest poleks juba küllalt, varustatakse moodsaid autosid veelgi nõudlikuma elektroonikaga, alates start/stopp-süsteemidest kuni elektriliselt koormavate seadmeteni (elektrilised kütteseadmed).

Me ei soovita akut ise vahetada. Uuemate autode puhul on aku vahetamisel vajalik tagada vooluringi jätkuv toide ning võib tulla ette ka olukordi, kus uut akut on diagnostikaseadmega vaja autole tutvustada. Targem on teha hooldus- ja vahetustööd meie töökojas – seda nii suvel kui ka talvel.

Elektritööd

Elektritööd alates auto lambipirni vahetusest kuni keerukate auto elektrisüsteemi parandustöödeni välja.

  • voolulekete tuvastamine,
  • lühiste kõrvaldamine,
  • korrodeerunud elektrisüsteemide korrastus ja
  • katkiste juhtmete vahetus.

Auto elektrisüsteem valmistab peavalu? Võta meiega ühendust.